Річний план роботи
Старунського ліцею
Богородчанської селищної ради
на 2023-2024 навчальний рік
СХВАЛЕНО
на засіданні
педагогічної ради ліцею
від «31» серпня 2023 року
протокол № 1
Голова педагогічної ради,
Директор:
Марія ХІМЧАК ________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ № від 31 серпня 2023 р.
Директор :
Марія ХІМЧАК ________
Р О З Д І Л І
АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Річний план Старунського ліцею - це комплексний документ, що дозволяє ефективно організувати поточну діяльність закладу документом, а його реалізація торкається всіх учасників освітнього процесу. Річний план є робочим функціональним документом, у якому сплановано конкретні кроки для підвищення якості освітньої діяльності закладу. Річний план був складений на основі Стратегії розвитку закладу освіти, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. Структура плану відповідає напрямам внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти та враховує усі аспекти освітньої діяльності. План розроблений за чотирма напрямами роботи:
- Освітнє середовище;
- Система оцінювання здобувачів освіти;
- Діяльність педагогічних працівників;
Управлінські процеси містять: строки виконання; інформацію про відповідальних за реалізацію кожного завдання; форму узагальнення за результатами виконання (наказ, графік, розклад, аналітична записка, навчальний план тощо); відмітки про виконання. План схвалений рішенням педагогічної ради, протокол від 31.08.2022р. № 1
В рамках реалізації напряму «Освітнє середовище» було проведено перевірки стану діяльності з охорони праці та безпеки життєдіяльності; дотримання академічної доброчесності: запобігання усім видам дитячого травматизму; соціальний захист учнів з категорійних сімей; психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану; санітарно-просвітницька робота із учнями, батьками, працівниками школи щодо профілактики інфекційних захворювань, захворювання на грип, гострі респіраторні захворювання, COVID-19; запобігання правопорушень, пропусків, булінгу, насилля, неетичної поведінки тощо.
У плані наявні заходи щодо формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору. Проводилась системна робота із виховної діяльності. Всю роботу спрямовано на виховання громадянина України за такими напрямами: ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до суспільства і держави; ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей; ціннісне ставлення до культури і мистецтва; ціннісне ставлення особистості до праці; ціннісне ставлення особистості до природи.
В рамках реалізації напряму «Система оцінювання здобувачів освіти» удосконалювалась система оцінювання, принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Проводились заходи щодо інформування учнів про критерії оцінювання, реалізації компетентісного підходу. Організовано підготовку учнів до участі у НМТ (ЗНО) Проведено моніторинг навчальних досягнень учнів, результатів навчання та І, ІІ семестри на навчальний рік. Результати моніторингів оприлюднені на вебсайті закладу освіти. Спланована робота виконана на 80%.
В рамках реалізації напряму «Діяльність педагогічного колективу» організовано роботу над науково-методичною темою «Формування ключових компетентностей учнів шляхом впровадження в освітній процес нових освітніх технологій» та проведено чотири засідання методичної ради. Протягом 2022/2023 навчального року методична робота була спрямована на вдосконалення фахової підготовки педагогічних кадрів та спонукала кожного педагогічного працівника підвищувати свій професійний рівень, сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, новими освітніми технологіями, давала змогу удосконалювати педагогічну майстерність, розвивати творчий потенціал вчителів та учнів. Головні зусилля було зосереджено на створення інформаційно-освітнього середовище професійного розвитку вчителів різними засобами, зокрема Гул-сервісами, використанням хмарних технологій, освітніх платформ, соціальних мереж, залучення зовнішніх ресурсів та активізації внутрішніх для задоволення професійного інтересу вчителів, вдосконалення ними власної педагогічної практики, підтримка в реалізації вчителями власної програми професійного розвитку, надання допомоги педагогічним працівникам у освоєнні нових інструментів освітньої діяльності, створені творчої атмосфери, ефективному втілені інновацій.
Організовано заходи щодо щорічного підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників.
Пріоритетним напрямом діяльності школи є формування ефективної системи роботи з обдарованими учнями. Протягом року проведено консультування по організації та участі школярів у предметних олімпіадах, інтерактивних олімпіадах, конкурсах. Організовані практичні заняття щодо організації навчання та профілактики фізичних і розумових перевантажень, запобігання негативним психологічним стресовим ситуаціям обдарованих учнів під час підготовки та виконання інтелектуальних завдань. Розглянуті та затверджені положення, матеріали інтелектуальних та творчих змагань, узагальнені результати роботи зі здібними та обдарованими учнями. Розглянуто нові навчальні програми, нетрадиційні форми педагогіки, оригінальні методики викладання, досягнення науки та передового педагогічного досвіду щодо роботи з обдарованими дітьми, підсумки участі учнів в олімпіадах, конкурсах обласного та Всеукраїнського рівнів. Усі заплановані заходи в цілому виконано.
Відповідно до плану роботи та розділу «Управлінські процеси» відбувались: засідання педагогічних рад- 11; методично-інструктивні оперативки - 23; засідання Ради школи - 1. Всі заходи оформлені протоколами.
Протягом навчального , робочою групою закладу було проведено моніторинг сформованості рівня читацької компетентності учнів початкових класів; моніторинг якості та безпечності харчування та робота шкільної їдальні; моніторинг адаптації дітей 1 класу у закладі; моніторинг адаптації дітей 5 класу у закладі; моніторинг запобіганню та протидії булінгу (цькуванню), робота класних керівників, працівників психологічної служби; моніторинг профорієнтаційної роботи та працевлаштування випускників закладу, наявність довідок; Моніторинг відвідування учнями закладу та навчальних занять, наявність документів щодо пропусків; моніторинг якості ведення шкільної документації (щоденники, зошити, класні журнали, журнали факультативних занять); моніторинг реалізації освітньої програми та виконання навчальних програм. У зв’язку із переведенням освітнього процесу у дистанційний режим, частина запланованих моніторингів була проведена в спрощеному варіанті; моніторинг результативності роботи з обдарованими учнями; моніторинг педагогічної діяльності, підвищення професійної майстерності керівників та педагогічних працівників. Проведено моніторинг забезпечення публічності інформації про діяльність закладу освіти.
У зв’язку із введення воєнного стану в Україні, освітній процес проводився з використанням технологій дистанційного навчання, тому частина заходів була не проведена, або проведена у дистанційному форматі. Проведений аналіз показав, що заплановані цілі на навчальний рік, з узгодженням зі стратегічними цілями заклад, були виконані на 80%.