Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 19 common:people_all_forms

Батькам майбутніх першокласників

Date: 20 листопада 2020 о 12:17, Refreshed 19 травня 2021 о 10:15

ПОРАДИ БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!!!

Цього року Ваша дитина йде до першого класу.

Це велика подія у Вашій сім’ї.

Ми сердечно вітаємо вас і бажаємо, щоб Вашій дитині було добре, затишно і цікаво у школі. Дозвольте дати Вам кілька рекомендацій.

Десять речей, які повинні зробити батьки першокласника 1-го вересня:

1. Ваша дитина хвилюватиметься. Прикрасьте її кімнату кульками, плакатом з веселим написом.

2. Приготуйте маленький подаруночок, барвисто оформлений, і покладіть поряд з її подушкою.

3. Якщо Ви напередодні зібрали портфель, все одно ще раз зазирніть до нього разом з дитиною і покладіть ще якісь дрібні речі: комічну гумку або незвичайний олівець.

4. Цього дня забороніть собі повчати дитину, підвищувати на неї голос. Не сердьтеся і не хмуртеся.

5. Відкладіть усі справи, візьміть відгул. Ви повинні бути поряд, коли дитина переступить шкільний поріг.

6. Скажіть своєму першокласнику, як добре і чудово він виглядає.

7. Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте, що їй сподобалося, що вона робила, похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть якщо це не так).

8. Увечері організуйте святкову вечерю. Запросіть бабусь, дідусів.

9. Не забудьте сказати дитині, як сильно ви її любите.

10. Лягаючи спати, дайте слово і надалі бути до дитини таким лагідним, спокійним і уважним, як сьогодні.

Усе це дасть можливість дитині зрозуміти, що події, які відбуваються в житті, дуже важливі і для батьків. Це додасть їй упевненості, налаштує на серйозну, цікаву роботу.

Який сніданок найкорисніший для школяра?

Одним із найважливіших чинників, що впливає на здоров’я наших дітей, без сумнівів, є правильне харчування. І, звісно ж, усім нам добре відомо, що основою здорового денного раціону є сніданок. Німецькі лікарі нещодавно довели, що ті діти, які вранці отримують повноцінний здоровий сніданок, навчаються і розвиваються краще за однолітків, якіобмежуються канапкоюз чаєм.

Ситі ще з ранку школярі краще навчаються, швидше концентруються й мають більше енергії.Інформаційні та психоемоційні навантаження, які витримує школяр, потребують якісного харчового забезпечення.За статистикою, майже 70 % українських школярів снідають бутербродами з маслом, сиром чи ковбасою. 10 % з’їдають вранці варене яйце. 15 % найчастіше вибігають з дому без сніданку, жуючи на ходу печиво. 4 % зазвичай снідають яєчнею. І тільки 1 % їсть вранці кашу …

Лікарі одностайно рекомендують давати гарячий сніданок – це корисно для шлунка. Не варто занадто захоплюватися і перегодовувати – коли дуже повний шлунок, навіть до школи дійти важко, не кажучи вже про працездатність там. Дотримуйтеся золотої середини і намагайтеся не поєднувати у сніданку важкі страви.Порція на сніданок має бути невеликою (5-6 столових ложок). У цьому випадку краще менше, але смачніше.

Калорійність раціону школяра молодшої та середньої школи повинна становити не менше 2 000-2 300 калорій на день, а харчування має бути п’ятиразовим.

Сніданок школяра.Сніданок обов’язково повинен бути ситним (до 25 % добової норми калорій), смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, злакові хлібці, мед), які полегшують розумове навантаження. Дитячому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварена на парі риба). Білки прискорюють розумові процеси і чинять збудливу дію на мозок. Щоб у малюка була хороша пам’ять, необхідно подбати про наявність в організмі вітамінів групи В (волоські горіхи, морква), а дефіцит заліза може позначитись на швидкій стомлюваності, щоб уникнути цього, додавайте до сніданку яблука та сухофрукти.Але не пропонуйте дитячому організму швидких вуглеводів у вигляді цукерок, печива, булочок – вони тільки обдурять організм, не приносячи користі.

Оптимальний варіант сніданку: приготований на парі омлет з 1-2 яєць із молоком, зеленню і овочами, бутерброд з цільнозернового хліба з маслом жирністю не менше 82,5 %. Добова норма масла – 30-50 г. Або вівсяна, рисова або манна каша (можна з молоком) з подрібненими горіхами та яблукочи груша.

Шкідливі солодощі замінимо сирною запіканкою з сухофруктами, сирниками, приготованими на парі, запеченими яблуками. Підсолодити чай або какао можна ложечкою меду. І в жодному разі не готуйте розчинного какао з баночки. Турботлива мама приготує натуральне какао, а якщо не встигає – чай із молоком.

Другий сніданок школяра (з собою):яблуко, цільнозернове печиво, горіхи, родзинки, курага, морква.

Молоко і кисломолочні продукти обов’язково повинні бути в меню дитини. Вони містять тваринні білки, кальцій, вітаміни, амінокислоти, мікроорганізми.Дитина повинна обов’язково вживатим’ясо, рибу, яйця, сир, бобові.

А от від готових сніданків у вигляді пластівців краще відмовитися. Британська асоціація споживачів висунула їм серйозні звинувачення.Швидкі сніданки містять достатню кількість вітамінів і мінералів. Але також містять надто багато цукру та солі.

ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС.

Перший рік навчання у школі без сумніву можна порівняти з першим роком після народження: величезна відповідальність, необхідність багато часу проводити поруч, океан витримки й терпіння. Це справді дуже серйозне випробування для батьків – випробування їхньої життєвої стійкості, доброти, чуйності. Добре, якщо дитина у важкий перший рік навчання відчуватиме підтримку. Ваша віра в успіх, спокійне, рівне ставлення допоможуть їй упоратися з усіма труднощами.
Психологічна підтримка під час шкільного навчання – проблема важлива і складна. Ми багато говоримо про психологічну готовність дитини до школи, відсуваючи або вважаючи за очевидний фактор готовність батьків до нового, шкільного етапу життя їхньої дитини. Головна турбота батьків – підтримка і розвиток прагнення вчитися, пізнавати нове. Наприклад, ви зустрічаєте дитину після уроків запитанням: «що було цікавого у школі?». Допитайтесь, чи довідалась дитина щось нове, щось що її здивувало, вразило. Це заставить маленького учня напружитися і почати пригадувати, хай не одразу і не все він згадає, проте ваша участь і інтерес позитивно позначаться на розвитку пізнавальних здібностей дитини. Їх ви зможете ненав’язливо спрямовувати й зміцнювати далі. Стримуйтесь і не лайте школу й учителів у присутності учнів. Нівелювання їхньої ролі не дозволить відчути радість пізнання. Не порівнюйте свого сина чи доньку з однокласниками, хоч би як вони були вам симпатичні або навпаки. Ви любите і приймаєте дитину такою, якою вона є, тому поважайте її індивідуальність.Будьте послідовні у своїх вимогах. Якщо прагнете, наприклад, щоб дитина росла самостійною, не поспішайте пропонувати їй допомогу, дайте відчути себе дорослою. З розумінням ставтеся до того, що у вашого маляти щось не буде виходити одразу, навіть якщо це здається вам елементарним. Запасіться терпінням.
Пам’ятайте, що вислови на кшталт: «Ну скільки тобі потрібно повторювати? Коли ж ти нарешті навчишся? Що ж ти такий телепень?», - крім роздратування нічого не викличуть.
Психологічно батьки мають бути готові не тільки до труднощів, невдач, але й до успіхів дитини. Не бійтеся хвалити малюка, не переживайте, що він зазнається або зледащіє і не додавайте кожного разу до бочки меду ложку дьогтю. Замість цього, просто порадійте успіху очікуваному і закономірному, адже цьому передувала праця і далі буде так само, потрібно лише постаратися. Дуже важливо, аби батьки порівнювали свої очікування щодо майбутніх успіхів дитини з її реальними здібностями. Це визначає здатність дитини самостійно розраховувати свої сили, плануючи якусь діяльність. Отже ваша підтримка, віра в дитину, в її успіх допоможуть перебороти всі перешкоди.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

У 6 – 7 років формуються мозкові механізми, що дозволяють дитині бути успішною у навчанні. Медики вважають, що у цей час дитині дуже важко. І тисячу разів були праві наші прабабусі, які відправляли своїх нащадків у гімназії тільки у 9 років, коли нервова система вже сформувалася. Однак серйозних зривів і хвороб можна уникнути вже й сьогодні, якщо дотримуватися найпростіших правил.
ПРАВИЛО 1
Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Сам початок шкільного життя вважається важким стресом для дитини. Якщо маля не зможе гуляти, відпочивати, робити уроки без поспіху, у нього можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, невроз. Тому, якщо заняття музикою і спортом здаються вам необхідною частиною виховання, почніть водити дитину у ці гуртки за рік до початку навчання або із другого класу.
ПРАВИЛО 2
Пам’ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більш як на 10 – 15 хвилин. Тому, коли ви будете робити з нею уроки, через кожні 10-15 хвилин необхідно перериватися й обов’язково давати маляті фізичну розрядку. Можете просто попросити його пострибати на місці 10 разів, побігати або потанцювати під музику кілька хвилин. Починати виконання домашніх завдань краще з письма. Можна чергувати письмові завдання з усними. Загальна тривалість занять не має перевищувати однієї години.
ПРАВИЛО 3
Комп’ютер, телевізор і будь–які заняття, що вимагають зорового навантаження , мають тривати не більше години на день – так вважають лікарі – офтальмологи й невропатологи з усіх країн світу.
ПРАВИЛО 4
Впродовж першого року навчання ваше маля понад усе потребує підтримки. Дитина не тільки формує стосунки з однокласниками й учителями, але й уперше розуміє, що знею самою хтось хоче дружити, а хтось – ні.саме у цей час у маляти складається свій власний погляд на себе.

І якщо ви хочете, щоб із нього виросла спокійна і впевнена у собі людина, - обов’язково хваліть! Підтримуйте, не лайте за помилки і неохайність у зошиті. Усе це – дрібниці порівняно з тим, що від нескінченних докорів і покарань ваша дитина зневіриться у собі.

КІЛЬКА КОРОТКИХ ПРАВИЛ

1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.
2. Не можна ніколи, навіть у пориві гніву, говорити дитині, що вона гірша за інших.
3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які запитання.
4. Намагайтеся щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.
5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими.
6. Не соромтеся підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком.
7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини.
8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.
9. Оцінюйте тільки вчинки, а не саму дитину.
10..Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї руйнує особистість дитини.
11. Визнайте право дитини на помилку.
12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів.
13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.
14. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати

ТОП-30 порад батькам першокласників

1. Любіть дитину, частіше обіймайте її.

2. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Знаходьте радість у спілкуванні. Цікавтеся справами та проблемами дитини.

3. Розвивайте дитину: заохочуйте до малювання, розфарбовування, вирізання, наклеювання, ліплення. Обов’язково привчайте дитину до звички читати книжки щодня.

4. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.

5. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.

6. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.

7. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.

8. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами й обов’язками.

9. Пам’ятайте, що кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.

10. Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.

11. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви з цим не впорались – провини дитини в цьому немає.

12. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона витрачає сили.

13. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.

14. Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримала?». Зустрічайте дитину спокійно, не ставте тисячу запитань, дайте їй розслабитися.

15. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.

16. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не влаштовуйте сварки. Говоріть із дитиною спокійно.

17. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань – з 15 до 17 години.

18. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 30-40 хв. треба відпочивати 5-15 хв. залежно від віку дитини. Першокласникам потрібно кожні 15-20 хв. робити перерви на 10-15 хв.

19. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли буде потрібна ваша допомога, то без крику, зі словами «не хвилюйся», «ти все вмієш», «поміркуймо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині.

20. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…»

21. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

22. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною.

23. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини.

24. Знайте, що діти люблять казки, цікаві історії, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Приділіть дитині 10-15 хв. перед сном.

25. Підтримуйте дитину. Ваша щира зацікавленість у її шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до її досягнень і можливих труднощів допоможуть дитині розвиватися.

26. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрічається в школі. Поясніть їх необхідність.

27. Дитина ходить до школи, щоб вчитися, але їй може щось не вдаватися, це природно. Дитина має право на помилку.

28. Складіть разом із дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

29. Підтримуйте дитину в її бажанні досягти успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна її похвалити. І не просто хваліть, а розкажіть, що саме вона зробила добре.

30. Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Школа – це важливо, але це не привід позбавляти дитину різноманіття, радості, гри...

"Домашня" дитина іде в перший клас

Коли домашня дитина стає першокласником, то в його житті з'являється відповідальність і важливість, змінюється обстановка і коло знайомих. Як би добре не був би підготовлений малюк до школи, такий період є для нього великим навантаженням. Батькам дуже важливо допомагати йому в адаптації до нового життя.
Домашній дитина, яку виховували батьки без дитячого саду, може зіткнутися з деякими специфічними труднощами, які пов'язані з адаптацією у шкільному колективі. Фахівці кажуть, що гармонійно вписатися в нього в 6-7 років складніше, ніж в 2-4 роки. Адже вихователі дитячого саду всю свою увагу приділяють взаєминам дітей, а в школі головним є процес навчання.
Домашня дитина зможе зіткнутися з головною проблемою - це відсутність досвіду спілкування в дитячому суспільстві. У малюка, який не ходить в дитячий сад зазвичай відсутня комунікативна готовність до школи. Для того, щоб такі діти оволоділи навичками діяти спільно, грати, поступатися, підкорятися, необхідно записувати дитину на різні творчі заняття або розвиваючі та спортивні секції. Також помічником буде дворова гра з сусідськими хлопцями.
Батькам важливо, не прощати перших проявів дитячої егоїзму. Якщо домашня дитина поводиться подібним чином, то потрібно знайти спосіб, щоб пояснити дитині елементарні правила і норми, які необхідно виконувати при взаємодіях з оточуючими. Коли домашня дитина йде в перший клас, він повинен розуміти, що він не центр всесвіту, що в оточуючих його людей є свої потреби та бажання. Батькам потрібно частіше грати з малюком у рольові ігри. Так він навчиться узгоджувати свої дії з км-то еще. Домашній дитина повинна вміти не лише брати, а й віддавати. Завдання мам і тат - навчити його цьому.
Батькам потрібно орієнтувати дитину на процес навчання. Школа повинна залучати малюка своєю основною діяльністю, тобто навчанням. Потрібно розповідати дитині, що він буде вивчати в школі, як проходять уроки, як потрібно відповідати і як важливо і цікаво дізнаватися багато нового кожен день.
Домашня дитина може панічно боятися вчителя. У нього може відключатися увагу на уроках. Такий відхід у себе викликаний страхами малюка перед реальністю. Батькам необхідно пояснити малюку, чому вчитель веде себе таким чином. Розкажіть, чому він сердитися або критикує, чому може когось лаяти. Домашній дитина, яка йде в перший клас, повинен навчитися поважати дорослих, але не бояться їх. Дитині необхідний досвід спілкування з дорослими. Завдання батьків - забезпечити сприятливі умови для такого спілкування ще до
школи.

Сім правил збору портфеля

До того, як Ваш малюк переступить поріг школи, залишилися лічені години. Перший раз збираючи дитину в перший клас, нам хочеться покласти в портфель всі його нові канцелярські багатства! Та не треба поспішати. Необхідний зміст портфеля ваш вчитель зазвичай озвучить на перших батьківських зборах.А зараз, ваше завдання, навчити малюка самостійно збирати свій портфель і звикнути до нових правил.

Правило перше: дитина завжди повинна збирати та розбирати портфель самостійно.

Для того, щоб малюк добре орієнтувався у власному портфелі, він повинен збирати та розбирати портфель самостійно. Інакше, більшу частину уроку, замість того, щоб слухати вчителя, він буде шукати необхідні для уроку речі. Навіть якщо в його портфелі буде одне відділення (хоча в сучасних ранцях їх як правило 3 - 4), малюкові буде потрібно не менше 10-15 хвилин, для знаходження потрібної речі в зовсім незнайомих надрах свого ж портфеля.
        Правило друге: портфель повинен збиратися щодня.
Кожен день в портфелі буде скупчуватися безліч крихт, непотрібних папірців, різних «цінних», але зовсім непотрібних для школи речей. Слідкуйте, щоб дитина щодня виймала все з портфеля, викидала сміття та складала в портфель тільки необхідні речі.
       Правило третє: в портфелі - нічого зайвого.
Завдання вас, як батьків - стежити, за тим, щоб малюк не носив з собою зайвих тягарів. За діючими санітарним нормам, першокласникам не рекомендується піднімати більше трьох кілограмів. Крім 2-3 підручників,покладених за програмою і зошитів, в портфелі першокласника обов'язково будуть лежати пенал з олівцями та ручками, підставка для книг, рахункові палички, та сніданок. В результаті так і набереться близько 3-х кілограмів. Спершу батькам треба буде контролювати дитину, що вона кладе в портфель, але потім через деякий час, вона буде це робити завжди самостійно.
      Правило четверте: гігієнічні приналежності.
Навіть в платних школах, не кажучи вже про муніципальні заклади, може бути відсутній туалетний папір. Тому в портфелі завжди повинен лежати невеличкий рулон туалетного паперу, та декілька вологих серветок. Щоб дитина не соромилася в школі діставати туалетний папір, требя покласти його в непрозорий пакет.
      Правило п'яте: контейнери для їжі.
Якщо Ви вирішили, що вашій дитині недостатньо стандартних шкільних сніданків, то давайте їй з собою невеликий сніданок, як правило, декілька бутербродів, печиво та сік. Незалежно, яку їжу ви дасте дитині, для її розміщення потрібні спеціальні контейнери, які щільно закривається кришкою. Наразі батьки пакують їжу в поліетиленові пакети або у фольгу. Але так запакована їжа може розкришитися, та якщо носити її без контейнера, усі речі в портфелі пропахнуть їжею. Поясніть малюку, що, перекусивши, всі порожні пакети та обгортки йому потрібно покласти в контейнер та щільно його закрити.
        Правило шосте: іграшки повинні залишатися вдома.
Іграшкам не місце в портфелі, і якщо малюк буде дуже наполягати, домовитеся з ним, що діставати іграшки з портфеля можна тільки на перерві, а перед початком уроку треба знову їх прибрати. Складіть з дитиною угоду, що при першій скарзі вчителя, що до ігор під час уроків - всі іграшки будуть залишатися вдома.
       Правило сьоме: брати з собою мінімум дорогих речей.
Спірне питання, про те, давати чи ні малюку в школу мобільний телефон, залишається відкритим. Мобільний телефон, як і інші дорогі речі - не предмети першої необхідності. При необхідності, малюк може позвонити з канцеляріі, або попросити про це вчительку. Якщо ж ви вважаєте, що малюку все таки потрібний телефон, то поясніть йому, що на час уроків потрібно виключати звук, та класти телефон до портфеля. Крім всього, пам'ятайте, що телефон малюк може загубити або його можуть вкрасти. Це може відноситися і до наручних годинників, які діти, як правило, знімають на фізкультурі і потім забувають надіти.Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам і Вашому малюку якомога швидше звикнути до нових правил. І нехай у його портфелі будуть одні «п'ятірки»!
Шкільний перекус: що покласти дитині в портфель?

В школу потрібно брати з собою перекус, радять дієтологи. Перекус покликаний не перебити апетит дитини, а втамувати голод і «зарядити» мозок. Що краще покласти в рюкзак школяреві, щоб це було не тільки ситно, але й корисно?

1. Горіхи і сухофрукти

Трохи горіхів і сухофруктів (50-70 г) відмінно підійдуть для легкого перекусу. Мигдаль, фундук, волоський горіх, курага, родзинки, інжир це самі відповідні «батарейки» для мозку. Горіхи та сухофрукти краще скласти в закритий ланчбокс, щоб вони не розсипалися по всьому портфелю. Сухофрукти, звичайно ж, слід помити напередодні.

2. Фрукти

Фрукти можуть бути будь сезонні. Гарні для перекусу груші, банани, яблука, сливи (краще, якщо це будуть не м’які фрукти).

3. Овочі

З овочів підійдуть огірок, солодкий перець або моркву. Морква особливо корисна для молодших школярів, її варто давати в школу пару раз на тиждень.

4. Бутерброди

В школу можна взяти бутерброди. Замість масла і ковбаси на бутерброд можна покласти шматочок відвареного або запеченого м’яса, скибочку огірка або шматочок солодкого перцю. Овочі можуть бути й інші головне, щоб вони не м’яли в рюкзаку. Можна взяти просто кілька шматочків твердого нежирного сиру.

5. Цільнозернове і домашня випічка

цільнозерновий печиво підходить для перекусу краще, ніж пиріжки і торти. Цілісне зерно це складні вуглеводи, тому таке печиво надовго вгамовує почуття голоду. Можна взяти і домашню випічку, але за умови, що вона Випікати без використання маргарину на вершковому або рослинному маслі. Непогано було б робити таку випічку з фруктами.

Ще кілька порад

Привчайте дитину снідати поснідавши, він не стане перекушувати всім підряд.Перекус слід робити після другого уроку так у школяра не буде великої перерви між сніданком і обідом.У школі дитина також повинна пити. Якщо в школі немає кулера, пляшечку з питвом потрібно давати з собою. Підійде негазована вода, узвар, компот, морс. 0,33-0,5-літрової пляшки буде достатньо.

Що не потрібно давати дитині в школу Бутерброди з маслом і ковбасою: по-перше, вони сильно пахнуть, чому в класі не завжди раді, по-друге, можуть залишати жирні плями на зошитах і книгах, і по-третє, ковбаса може зіпсуватися.

Цукерки, льодяники, шоколад :можуть розсипатися або потекти в спеку чи в дуже теплому приміщенні. 

Розсипчасте печиво:перебруднить крихтами весь вміст рюкзака.

Йогурти, сиркові десерти:вимагають особливих умов зберігання, тому теж не підійдуть для шкільного перекушування.

Чіпси, сухарики і т.п. під суворою забороною, як шкідлива їжа.

Тест для батьків

«Чи Хоче ваша дитина йти до школи?»


1. Чи приваблює вашу дитину в школі те, що вона там багато дізнається і в ній буде цікаво вчитися?
2. Чи може ваша дитина займатися самостійно якою-небудь справою, що вимагає зосередженості протягом 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)?
3. Чи правильно, що ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?
4. Чи вміє ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п'яти речень?
5. Чи може ваша дитина розповісти напам'ять кілька віршів?
6. Чи вміє вона змінювати іменники за числами?
7. Чи вміє ваша дитина читати по складах або, що ще краще, цілими словами?
8. Чи вміє ваша дитина рахувати до 10 і назад?
9. Чи може вона розв'язувати прості задачі на віднімання або додавання одиниці?
10. Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?
12. Чи може ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?
13. Чи може вона зібрати розрізну картинку з п'яти частин за одну хвилину?
14. Чи знає дитина назви диких і домашніх тварин?
15. Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом «овочі» помідори, моркву, цибулю)?
16. Чи любить ваша дитина займатися самостійно - малювати, збирати мозаїку тощо?
17. Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?
Можливі результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту. Якщо вона становить:
15-17 балів - можна вважати, що дитина цілком готова до того, щоб йти до школи. Ви не дарма з нею займалися, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, будуть легко переборні;
10-14 балів - ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а зміст питань, на які ви відповіли запереченням, підкаже вам точки докладання подальших зусиль;
9 і менше - почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть особливу увагу на те, чого вона не вміє.

Якщо у вас високі бали, то це добре але якщо низькі не варто впадати у відчай. У вас є ще 3 місяці, що б допомогти вашій дитині підготуватися до школи.

Comments:
Only authorized users can leave comments.